peskophotography - fotograf - boudoir fotenie

Ako sa pripraviť na boudoir fotenie

ČO JE TO BOUDOIR FOTENIE?

Boudoir fotenie je charakterizované ako jemné, ženské fotenie v spodnom prádle, negližé či umelecký akt. Ako fotograf sa snažím vyzdvihnúť ženskú krásu decentným spôsobom. Všetky intímne partie zostávajú na fotkách skryté. Pri fotení sa prispôsobujem vašim požiadavkam tak, aby bolo fotenie pre vás príjemným zážitkom. Pred samotným fotením sa s klientkou porozprávam a prejdeme spolu fotky z môjho portfólia, vyberieme tie, ktoré sa jej páčia a tými sa inšpirujeme.

AKO SA PRIPRAVIŤ NA FOTENIE?

Rovnako ako pred hocakým iným fotením si doprajte kvalitný spánok a dostatok tekutín. Tiež prosím neurobte žiadnu radikálnu zmenu účesu či vizáže. Ak sa predsa len chystáte na takúto zmenu, urobte tak aspoň týždeň pred Vašim foto termínom. Viac všeobecných rád ohľadom prípravy na fotenie si môžete prečítať tu.

Ak sa rozhodnete pre takéto fotenie, tak prosím už noc pred fotením si oblečte pohodlné, voľné oblečenie, aby bola vaša pokožka oddýchnutá a "nepokrčená". Na fotenie príďte v pohodlnom oblčení, ktoré nezanecháva na pokožke odtlačky od gumičiek či zárezy od vypasových nohavíc, tesných ponožiek. Tieto odtlačky je takmer nemožné odretušovať.

Na fotenie si prineste pohodlný župan, aby ste sa cítili príjemne medzi jednotlivými fotkami v prípade, že budem prestavovať pozadie alebo nastavovať zábleskové svetlá.

Pokožku pred fotením hydratujte, aby bola jemná a zamatová. Ak si želáte výraznejšie odlesky na nahej pokožke pri fotení na tmavom pozadí so záblekovými svetlami, tak môžete použiť aj jemný olejček.

Oblečenie si klientky zabezpečujú samy (spodné prádlo, body, negližé košieľky, župany). Okrem spodného prádla a negližé si klientky zvyknú nosiť aj krátke jeansové či kožené bundy, crop topy či košele.

DOPORUČUJETE PROFESIONÁLNU VIZÁŽ?

Áno, profesionálny make-up a vizáž robí zázraky. A nepíšem to iba preto, že to veľmi uľahčí prácu fotografovi pri následnej úprave fotiek. Profesionálne urobená vizáž Vám dá dobrý pocit a sebavedomie, takže aj Vaše vystupovanie pred fotoaparátom je omnoho sebavedomejšie a zároveň uvoľnenejšie. Keď sa pozriete do zrkadla a páčite sa samy sebe, tak to z Vás vyžaruje a práve toto vyžarovanie chceme na fotkách vidieť.

Ak nemáte svoju vizážistku, rada Vám sprostredkujem kontakt na vizážistky, s ktorými spolupracujem.

Pozornosť prosím venujte aj upraveným nechtom. Ošúpaný, odlupujúci sa lak, vie pokaziť celkový dojem.

BUDE S NAMI V ATELIÉRI VIAC ĽUDÍ?

Nie. Pri tomto fotení uprednostňujem prácu s klientkou v komornej atmosfére bez akýchkoľvek asistentov, avšak ak máte dobrú kamarátku, v prítomnosti ktorej sa cítite dobre, dôverujete jej, tak ju prosím vezmite so sebou.

“NEVIEM ČO MÁM NA FOTKÁCH ROBIŤ“, PORADÍTE MI?

Áno, pri fotení Vás usmerním. Som "rozprávajúci" typ fotografa, snažím sa o uvoľnenú atmosféru aj vysvetlenie čo pri fotení robím a prečo to tak robím :-)

Krátke video PREČO SA ÍSŤ FOTIŤ a prečo musíme občas výjsť zo zóny komfortu

Naše svadobné a rodinné fotografie si možete pozrieť na našich webových stránkach svadobny-fotograf.com a rodinny-fotograf.com.

peskophotography.com , rodinny fotograf, detsky fotograf, bratislava, pezinok, trnava, business portrét